Psy i dzieci pozytywnie :)

12:32:00

Tak jak Wanda zaproponowała, umieszczam krótki post mający na celu pokazać, że wszystko jest do zrobienia. Psa można nauczyć odpowiedniej delikatności i zachowania wobec dzieciaków, a te drugie odpowiedniego podejścia i traktowania zwierzaka.

Jeśli w naszym towarzystwie pojawia się dziecko, staramy się aby czuło się ono komfortowo w obecności zwierzaka, nie bało się, ale tez wiedziało, że trzeba być delikatnym i jeżeli właściciel nie pozwoli, to nie wolno do pieska podchodzić, ani go dotykać. Do obcych psów oczywiście nie wolno podchodzić, a jeśli już chcemy i pogłaskać zwierzaka, to że trzeba robić to delikatnie i powoli.

Udało mi się wygrzebać póki co kilka fotek, gdzieś mam więcej, ale na chwilę obecną nie mogę znaleźć. Jak je namierzę i dostanę zgodę rodziców do zamieszczenia, to od razu dorzucę.

Tutaj jedna z moich podopiecznych pokazuje Rastolinie misia. Opowiadała gdzie misiu ma oczko, nosek, rączkę... Rasta jak widać uważnie się przyglądała i słuchała :)


Na tych fotkach 4 letni synek Wandy prowadzi Shadow'a. Młody wiedział, że jak tylko nie będzie miał siły smycz trzeba puścić. O dziwo mój własny pies od momentu kiedy ten młody kawaler złapał za smycz, nie zwracał nawet na mnie uwagi, szedł idealnie skupiony przy nodze chłopca i ani razu nawet nie napiął mocniej smyczy. Nawet asekuracja w postaci dorosłej osoby stała się zbędna. Pomijam fakt, że przy mnie nigdy tak nie szedł :P Panowie przemaszerowali tak ładny kawałek drogi.


You Might Also Like

4 comments

 1. Mój bohater kochany:) A Dołek wyczuł ze dziecko ogarnięte to nie fikał:):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie to jest niesamowite, jak te czworonożne istoty potrafią wyczuć, iż mają do czynienia z dzieckiem i stają się maksymalnie delikatne.

   Usuń
 2. Dziecko i pies mogą tworzyć wspaniały team pod warunkiem, iż człowiek dorosły będzie miał pieczę nad ich relacjami i pomoże ustalić co wolno, a czego nie. W końcu to zwierzęta czynią nas ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, szkoda tylko,że wciąż tak wiele osób zapomina właśnie o fakcie, że nie tylko psy, ale i dzieci trzeba nauczyć.

   Usuń

Facebook

Napisz

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *