Premiera Belcando Mastercraft w Polsce

01:16:00


Od premiery nowości Belcando na polskim rynku minęło już trochę czasu. Jeszcze więcej od momentu, kiedy całe nasze stado wcina to żarełko. Post w zasadzie miał pojawić się dużo wcześniej, ale ogrom życiowych zmian  (o których być może za jakiś czas napiszę), no i moje sieroctwo pomieszane z nieogarnięciem sprawiły, że tekst musiał chwilę poczekać.  Moje psy zjadły pierwszy testowy zapas Mastercrafta zanim zdążyłam zrobić fotki. Odkładałam to na „jutro” tak długo, aż zorientowałam się, że ostatnie opakowanie jest już puste. No i ups… trzeba było odliczać do oficjalnej premiery, żeby nadrobić temat fotek do posta.

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft sklepik zoologiczny Kurasińska
Premiera odbyła się w Zielonej Górze. Mieście, które totalnie zaskoczyło mnie swoją urodą i Bachusikami, a moje serce w zupełności skradł jeden z nich.
Wracając do premiery,  była ona połączona ze szkoleniem dzięki, któremu znów zwiększył się poziom mojej wiedzy dotyczącej żywienia psów gotową karmą. Amelia z zamerdani.pl prowadziła  część wykładu dotyczącą kontroli jakości, tricków jakie są często stosowane przez producentów itp.

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft
zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft
Tak się złożyło, że ja też miałam tam swoje pięć minut.
zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia lokalnej Winnicy Julia , posłuchać opowieści podczas degustacji, a także dokonać zakupu wybranych win. Była to druga winnica w jakiej byłam, z zupełnie innym klimatem. Bardzo podobała mi się panująca tu kameralna atmosfera i opowieści właścicieli z ogromną pasją. Wieczór był przeznaczony na integrację.

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft
Zdjęcie z Amelią to już tradycja wyjazdów z Belcando :) 
Podróż ze Szczecina do Zielonej Góry jak i powrót minęły bardzo szybko, dzięki superowemu towarzystwu Dorotki, która prowadzi jedyny w Szczecinie Sklepik Zoologiczny zaopatrzony w żarełko od Belcando. Ostatnio nawet z okazji Światowego Dnia Zwierząt całym stadem wybraliśmy się na mały szoping.

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft sklepik zoologiczny Kurasińska

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft sklepik zoologiczny Kurasińska

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft sklepik zoologiczny Kurasińska

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft sklepik zoologiczny Kurasińska
Podstawowa wersja Belcando bardzo przypadła nam do gustu, Shadow i Rasta nieustannie wcinają karmę z tej linii od początku 2017 roku, Figa od pierwszych dni ze stadem, mój siostrzeniec Toudi też nie jada niczego innego, a nawet zapsione kotełki wcinają koci odpowiednik. Zapomniałabym dodać, że kicia która wprowadziła się do Toudisia też wcina Leonardo :)

Dlatego zapowiedź nowej jeszcze lepszej karmy wywołała wielką radość i zaciekawienie. 
Belcando Mastercraft zawiera 80% mięsa (nie podrobów, tłuszczy i elementów ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego (UPPZ) tylko mięsa z mięśni) z resztą sami spójrzcie na przykładowy skład:

ŁOSOŚ świeży łosoś (80 %); amarantu (5,5 %); mąka grochowa; mączka grochowa (Vicia faba); ciecierzyca, suszona; drożdże piwne suszone (1 %, źródło beta glukanów i manno-oligosacharydow); zooplankton morski, mielony (kryl, 0,8 %); strąki szarańczynu strąkowego, suszone; wytłoki z jabłek, suszone; fosforan dwuwapniowy; nasiona szałwii (0,4 %); warzywa, suszone (ogólnie: 0,3 %; marchew, pasternak, burak czerwony, por); kwaśny węglan wapnia z alg morskich (0,3 %, Lithothamnium calcareum); łosoś, hydrolizowany; algi, suszone (0,2 %, Chlorella vulgaris); chlorek sodu; żurawina (0,06 %); leśne jagody, suszona (ogólnie: 0,06 %; jarzębina, owoce dzikiej róży, jagody, czarny bez, porzeczka); zioła, suszone (ogólnie: 0,06 %; liście pokrzywy, korzeń goryczki (gencjany), centuria, rumianek, koper włoski, kminek, jemioła, krwawnik pospolity, jeżyna); chlorek potasu; juka kalifornijska; ekstrakt z oliwek (0,003 %, Olea europaea)

Składy pozostałych smaków możecie sprawdzić m.in. na www.pets4live.com

Stosownym wydaje mi się przypomnieć post na temat czytania etykiet i składów psich karm, dostępnych TUTAJ. Dla chętnych podrzucam także relację z #belcandobloggerday czyli wyjazdu polskich ambasadorów marki do fabryki Bewital, w której produkowana jest karma.

Mastercraft dostępny jest w pięciu wariantach: indyk, jagnięcina, kaczka, łosoś i wołowina. Smaki można
w każdej chwili zmieniać bez najmniejszych obaw o żołądkowe rewolucje.
Karma smakowała psom tak bardzo, że postanowiłam spróbować wykorzystać ją jako przysmaki szkoleniowe.
W takiej sytuacji zazwyczaj motywacja moich psów spada, bo już dawno przyzwyczaiły się, ze nagroda to musi być coś ekstra. Tym razem pracowały jak szalone i ani przez chwilę nie chciały odpuścić.


Sucha karma Belcando Mastercraft to nie jedyna nowość. Na rynku pojawiły się także Toppingi – czyli takie polewy. Z zewnątrz wyglądają jak saszetki z mokrą karmą, a w rzeczywistości znajdziemy tam kawałki mięsa
i wywar z mięsa i warzyw.  Jako, że pierwszy raz pojawiły się w naszym domu w okresie wakacyjnym, postanowiliśmy spróbować je w odrobinę inny sposób, mianowicie w formie psich lodów. To był strzał
w dziesiątkę!

zapsieniwsieci.pl Belcando Mastercraft

Wszystkie karmy Belcando wraz z Mastercraftem dostępne są: na stronie Pets 4 Live, w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych, a w Szczecinie u Dorotki w Sklepiku zoologicznym mieszczącym się na Ryneczku Pogodno, oraz u nas w siedzibie EduAnimalis / zaPSIEni FOTO przy ul. Przestrzennej 4.
You Might Also Like

0 comments

Facebook

Napisz

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *